64 Marianini PES 2008
| Name | Marianini |
|---|---|
| ID | 8999 |
| Nationality | Italy |
| Club | Empoli FC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
65
Defence
76
Body Balance
75
Stamina
83
Top Speed
74
Acceleration
74
Response
71
Agility
69
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
73
Shot Power
60
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
58
Swerve
73
Header
74
Jump
71
Technique
61
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Marianini |
|---|---|
| ID | 8999 |
| Nationality | Italy |
| Club | Empoli FC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 8 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
