75 Mark González PES 2008
| Name | Mark González |
|---|---|
| Full Name | Mark González |
| ID | 5849 |
| Nationality | Chile |
| Club | Real Betis |
| National Team | Chile |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 170cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
52
Defence
70
Body Balance
86
Stamina
78
Top Speed
84
Acceleration
66
Response
78
Agility
77
Dribble Accuracy
86
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
79
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
84
Shot Power
74
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
83
Swerve
81
Header
81
Jump
75
Technique
76
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Side
| Name | Mark González |
|---|---|
| Full Name | Mark González |
| ID | 5849 |
| Nationality | Chile |
| Club | Real Betis |
| National Team | Chile |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 170cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

