74 Marmaroui (Mathlouthi) PES 2010
| Name | Marmaroui |
|---|---|
| Real Name | Mathlouthi |
| ID | 103265 |
| Real ID | 37729 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 84kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
73
Defence
76
Body Balance
56
Stamina
65
Top Speed
72
Acceleration
86
Response
75
Agility
54
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
56
Short Pass Accuracy
56
Short Pass Speed
56
Long Pass Accuracy
57
Long Pass Speed
48
Shot Accuracy
72
Shot Power
52
Shot Technique
45
Free Kick Accuracy
51
Swerve
51
Header
82
Jump
51
Technique
56
Aggression
68
Mentality
72
GK Skills
68
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Marmaroui |
|---|---|
| Real Name | Mathlouthi |
| ID | 103265 |
| Real ID | 37729 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 84kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
