88 Maroghi (Mancini) PES 2008
| Name | Maroghi |
|---|---|
| Real Name | Mancini |
| ID | 68352 |
| Real ID | 2816 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Italy |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
88
Attack
52
Defence
70
Body Balance
78
Stamina
75
Top Speed
75
Acceleration
85
Response
82
Agility
90
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
89
Short Pass Accuracy
82
Short Pass Speed
86
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
87
Shot Accuracy
81
Shot Power
97
Shot Technique
82
Free Kick Accuracy
84
Swerve
71
Header
67
Jump
93
Technique
89
Aggression
86
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Passing
- 1-on-1 Scoring
- One-Touch Pass
| Name | Maroghi |
|---|---|
| Real Name | Mancini |
| ID | 68352 |
| Real ID | 2816 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Italy |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 78kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
