67 Marrone PES 2010
| Name | Marrone |
|---|---|
| Full Name | Luca Marrone |
| ID | 40638 |
| Nationality | Italy |
| Club | Juventus F.C. |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 39 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
66
Defence
76
Body Balance
78
Stamina
73
Top Speed
73
Acceleration
76
Response
74
Agility
72
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
74
Shot Power
66
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
68
Swerve
75
Header
80
Jump
76
Technique
66
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Marrone |
|---|---|
| Full Name | Luca Marrone |
| ID | 40638 |
| Nationality | Italy |
| Club | Juventus F.C. |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 39 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
