69 Martens PES 2008
| Name | Martens |
|---|---|
| Full Name | Maarten Martens |
| ID | 4702 |
| Nationality | Belgium |
| Club | AZ |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 59kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
50
Defence
67
Body Balance
75
Stamina
78
Top Speed
78
Acceleration
67
Response
77
Agility
81
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
72
Shot Power
66
Shot Technique
54
Free Kick Accuracy
63
Swerve
67
Header
77
Jump
84
Technique
70
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Martens |
|---|---|
| Full Name | Maarten Martens |
| ID | 4702 |
| Nationality | Belgium |
| Club | AZ |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 176cm |
| Weight | 59kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
