73 Martin PES 2010
| Name | Martin |
|---|---|
| Full Name | Marvin Martin |
| ID | 38188 |
| Nationality | France |
| Club | FC Sochaux-Montbéliard |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 63kg |
| Shirt Number | 26 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
45
Defence
68
Body Balance
82
Stamina
80
Top Speed
80
Acceleration
72
Response
85
Agility
83
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
79
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
75
Shot Power
75
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
78
Swerve
66
Header
71
Jump
78
Technique
75
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition
Skills
- S02 Passer
| Name | Martin |
|---|---|
| Full Name | Marvin Martin |
| ID | 38188 |
| Nationality | France |
| Club | FC Sochaux-Montbéliard |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 63kg |
| Shirt Number | 26 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
