66 Marzaat PES 2010
| Name | Marzaat |
|---|---|
| ID | 101705 |
| Real ID | 36169 |
| Nationality | Kuwait |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 165cm |
| Weight | 60kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
49
Attack
69
Defence
77
Body Balance
74
Stamina
73
Top Speed
69
Acceleration
75
Response
70
Agility
70
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
64
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
77
Shot Power
59
Shot Technique
54
Free Kick Accuracy
53
Swerve
71
Header
73
Jump
71
Technique
62
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Marzaat |
|---|---|
| ID | 101705 |
| Real ID | 36169 |
| Nationality | Kuwait |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 165cm |
| Weight | 60kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players