67 Masira PES 2008
| Name | Masira |
|---|---|
| ID | 99992 |
| Real ID | 34456 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
35
Defence
80
Body Balance
83
Stamina
73
Top Speed
81
Acceleration
74
Response
77
Agility
75
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
60
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
77
Shot Power
75
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
57
Swerve
73
Header
73
Jump
74
Technique
80
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Masira |
|---|---|
| ID | 99992 |
| Real ID | 34456 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 73kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
