65 Matic PES 2010
| Name | Matic |
|---|---|
| Full Name | Nemanja Matić |
| ID | 40240 |
| Nationality | Serbia |
| Club | London FC |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 194cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
50
Defence
77
Body Balance
76
Stamina
75
Top Speed
69
Acceleration
70
Response
67
Agility
80
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
77
Shot Power
67
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
72
Swerve
72
Header
65
Jump
80
Technique
67
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Matic |
|---|---|
| Full Name | Nemanja Matić |
| ID | 40240 |
| Nationality | Serbia |
| Club | London FC |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 194cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 24 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
