72 Matoukou PES 2008
| Name | Matoukou |
|---|---|
| ID | 32918 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Free Agent |
| National Team | Cameroon |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
50
Attack
73
Defence
85
Body Balance
72
Stamina
76
Top Speed
69
Acceleration
70
Response
68
Agility
66
Dribble Accuracy
63
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
54
Shot Accuracy
76
Shot Power
55
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
54
Swerve
77
Header
76
Jump
64
Technique
56
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Matoukou |
|---|---|
| ID | 32918 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Free Agent |
| National Team | Cameroon |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 75kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
