72 Matsui PES 2010
| Name | Matsui |
|---|---|
| ID | 558 |
| Nationality | Japan |
| Club | Grenoble Foot 38 |
| National Team | Japan |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
49
Defence
70
Body Balance
74
Stamina
75
Top Speed
78
Acceleration
75
Response
80
Agility
85
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
73
Shot Power
78
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
74
Swerve
67
Header
79
Jump
84
Technique
76
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
3
Condition
Skills
- S01 Reaction
- S06 Outside Curve
- S18 Cross Over Turn
- S19 Quick Scissors Dribble
- S20 Scooping
- Dribbling
- Side
| Name | Matsui |
|---|---|
| ID | 558 |
| Nationality | Japan |
| Club | Grenoble Foot 38 |
| National Team | Japan |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 64kg |
| Shirt Number | 22 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

