74 Maubleu PES 2010
| Name | Maubleu |
|---|---|
| Full Name | Brice Maubleu |
| ID | 40579 |
| Nationality | France |
| Club | Grenoble Foot 38 |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
72
Defence
83
Body Balance
56
Stamina
64
Top Speed
66
Acceleration
78
Response
69
Agility
56
Dribble Accuracy
52
Dribble Speed
50
Short Pass Accuracy
55
Short Pass Speed
55
Long Pass Accuracy
53
Long Pass Speed
45
Shot Accuracy
78
Shot Power
45
Shot Technique
43
Free Kick Accuracy
44
Swerve
49
Header
78
Jump
55
Technique
65
Aggression
63
Mentality
77
GK Skills
64
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Maubleu |
|---|---|
| Full Name | Brice Maubleu |
| ID | 40579 |
| Nationality | France |
| Club | Grenoble Foot 38 |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 16 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
