77 Maxi Lopez PES 2010
| Name | Maxi Lopez |
|---|---|
| Full Name | Maxi López |
| ID | 3690 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Calcio Catania |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
81
Attack
38
Defence
88
Body Balance
79
Stamina
82
Top Speed
77
Acceleration
74
Response
74
Agility
77
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
62
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
83
Shot Power
79
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
58
Swerve
80
Header
75
Jump
81
Technique
72
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
5
Condition
Skills
- Scoring
- Centre
| Name | Maxi Lopez |
|---|---|
| Full Name | Maxi López |
| ID | 3690 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Calcio Catania |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
