84 Maxi Rodriguez PES 2010
| Name | Maxi Rodriguez |
|---|---|
| Full Name | Maxi RodrÃguez |
| ID | 7255 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Liverpool FC |
| National Team | Argentina |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 17 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
83
Attack
53
Defence
77
Body Balance
85
Stamina
84
Top Speed
85
Acceleration
80
Response
82
Agility
82
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
85
Short Pass Accuracy
79
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
81
Long Pass Speed
83
Shot Accuracy
84
Shot Power
80
Shot Technique
81
Free Kick Accuracy
78
Swerve
68
Header
76
Jump
82
Technique
80
Aggression
80
Mentality
50
GK Skills
84
Team Work
6
Condition
Skills
- S01 Reaction
- S06 Outside Curve
- P17 Free Roaming
- Dribbling
| Name | Maxi Rodriguez |
|---|---|
| Full Name | Maxi RodrÃguez |
| ID | 7255 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Liverpool FC |
| National Team | Argentina |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 17 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

