75 Mazilu PES 2008
| Name | Mazilu |
|---|---|
| ID | 32883 |
| Nationality | Romania |
| Club | Free Agent |
| National Team | Romania |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
38
Defence
78
Body Balance
82
Stamina
79
Top Speed
81
Acceleration
78
Response
78
Agility
81
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
82
Shot Accuracy
78
Shot Power
77
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
60
Swerve
78
Header
80
Jump
82
Technique
80
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
- Post Player
| Name | Mazilu |
|---|---|
| ID | 32883 |
| Nationality | Romania |
| Club | Free Agent |
| National Team | Romania |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 70kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
