72 Mazmoleno PES 2009
| Name | Mazmoleno |
|---|---|
| Full Name | Maximiliano Moralez |
| ID | 101419 |
| Real ID | 35883 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Slovakia |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 160cm |
| Weight | 54kg |
| Shirt Number | 1409 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
32
Defence
64
Body Balance
80
Stamina
75
Top Speed
85
Acceleration
69
Response
88
Agility
88
Dribble Accuracy
87
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
78
Shot Power
70
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
80
Swerve
60
Header
70
Jump
86
Technique
72
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
| Name | Mazmoleno |
|---|---|
| Full Name | Maximiliano Moralez |
| ID | 101419 |
| Real ID | 35883 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Slovakia |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 160cm |
| Weight | 54kg |
| Shirt Number | 1409 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
