68 Medel PES 2010
| Name | Medel |
|---|---|
| Full Name | Gary Medel |
| ID | 39699 |
| Nationality | Chile |
| Club | C.A. Boca Juniors |
| National Team | Chile |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
75
Defence
75
Body Balance
85
Stamina
75
Top Speed
75
Acceleration
84
Response
78
Agility
75
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
72
Shot Power
60
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
63
Swerve
68
Header
75
Jump
78
Technique
60
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
81
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Medel |
|---|---|
| Full Name | Gary Medel |
| ID | 39699 |
| Nationality | Chile |
| Club | C.A. Boca Juniors |
| National Team | Chile |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 8 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

