71 Meggiorini PES 2010
| Name | Meggiorini |
|---|---|
| Full Name | Riccardo Meggiorini |
| ID | 40604 |
| Nationality | Italy |
| Club | A.S. Bari |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 69 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
32
Defence
75
Body Balance
79
Stamina
79
Top Speed
81
Acceleration
80
Response
78
Agility
76
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
77
Shot Power
81
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
72
Swerve
76
Header
78
Jump
77
Technique
79
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
5
Condition
Skills
- Scoring
| Name | Meggiorini |
|---|---|
| Full Name | Riccardo Meggiorini |
| ID | 40604 |
| Nationality | Italy |
| Club | A.S. Bari |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 69 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
