62 Mehmet Guven PES 2009
| Name | Mehmet Guven |
|---|---|
| ID | 33924 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray A.S. |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 87 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
55
Attack
67
Defence
75
Body Balance
79
Stamina
73
Top Speed
71
Acceleration
72
Response
70
Agility
70
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
79
Shot Power
61
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
67
Header
75
Jump
71
Technique
65
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Mehmet Guven |
|---|---|
| ID | 33924 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray A.S. |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 87 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
