82 Menchil (M. Özil) PES 2010
| Name | Menchil |
|---|---|
| Real Name | M. Özil |
| Full Name | Mesut Özil |
| ID | 103776 |
| Real ID | 38240 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 73kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
47
Defence
75
Body Balance
78
Stamina
81
Top Speed
83
Acceleration
73
Response
85
Agility
87
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
84
Shot Power
74
Shot Technique
77
Free Kick Accuracy
78
Swerve
65
Header
72
Jump
85
Technique
76
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition
Skills
- S02 Passer
- S06 Outside Curve
- S16 One-Footed Roulette
- S20 Scooping
- Dribbling
| Name | Menchil |
|---|---|
| Real Name | M. Özil |
| Full Name | Mesut Özil |
| ID | 103776 |
| Real ID | 38240 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 73kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players