60 Mendicino PES 2010
| Name | Mendicino |
|---|---|
| ID | 38854 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
33
Defence
68
Body Balance
73
Stamina
81
Top Speed
80
Acceleration
73
Response
74
Agility
70
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
72
Shot Power
69
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
58
Swerve
66
Header
76
Jump
73
Technique
76
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition
Skills
- S01 Reaction
| Name | Mendicino |
|---|---|
| ID | 38854 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players