68 Menez PES 2008
| Name | Menez |
|---|---|
| Full Name | Jérémy Ménez |
| ID | 9182 |
| Nationality | France |
| Club | A.S. Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
30
Defence
70
Body Balance
84
Stamina
76
Top Speed
83
Acceleration
75
Response
86
Agility
85
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
77
Shot Power
78
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
57
Swerve
70
Header
75
Jump
81
Technique
80
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Menez |
|---|---|
| Full Name | Jérémy Ménez |
| ID | 9182 |
| Nationality | France |
| Club | A.S. Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
