73 Mermillod PES 2008
| Name | Mermillod |
|---|---|
| ID | 32560 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse F.C. |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 30 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
73
Defence
72
Body Balance
73
Stamina
63
Top Speed
74
Acceleration
83
Response
79
Agility
51
Dribble Accuracy
60
Dribble Speed
50
Short Pass Accuracy
53
Short Pass Speed
53
Long Pass Accuracy
58
Long Pass Speed
43
Shot Accuracy
75
Shot Power
41
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
42
Swerve
40
Header
84
Jump
50
Technique
70
Aggression
66
Mentality
73
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Mermillod |
|---|---|
| ID | 32560 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse F.C. |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 30 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
