75 Mert Nobre PES 2009
| Name | Mert Nobre |
|---|---|
| ID | 5241 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Besiktas Jk |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
40
Defence
79
Body Balance
75
Stamina
80
Top Speed
85
Acceleration
87
Response
76
Agility
74
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
80
Shot Accuracy
82
Shot Power
82
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
54
Swerve
83
Header
80
Jump
75
Technique
85
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
77
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
- Centre
| Name | Mert Nobre |
|---|---|
| ID | 5241 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Besiktas Jk |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 11 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
