67 Messiba PES 2008
| Name | Messiba |
|---|---|
| ID | 37007 |
| Nationality | France |
| Club | A.J. Auxerre |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
49
Attack
66
Defence
78
Body Balance
77
Stamina
76
Top Speed
77
Acceleration
67
Response
71
Agility
69
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
75
Shot Power
58
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
59
Swerve
66
Header
77
Jump
68
Technique
63
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Messiba |
|---|---|
| ID | 37007 |
| Nationality | France |
| Club | A.J. Auxerre |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 25 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
