67 Meyong Ze PES 2008
| Name | Meyong Ze |
|---|---|
| Full Name | Albert Meyong |
| ID | 32919 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 27 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
37
Defence
74
Body Balance
81
Stamina
79
Top Speed
83
Acceleration
74
Response
79
Agility
80
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
78
Shot Power
75
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
67
Swerve
65
Header
77
Jump
76
Technique
76
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Meyong Ze |
|---|---|
| Full Name | Albert Meyong |
| ID | 32919 |
| Nationality | Cameroon |
| Club | Levante UD |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 27 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
