68 Michel PES 2009
| Name | Michel |
|---|---|
| ID | 38124 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Alm Rojo/Blanco |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 16 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
60
Defence
65
Body Balance
70
Stamina
82
Top Speed
80
Acceleration
65
Response
80
Agility
74
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
70
Shot Power
65
Shot Technique
51
Free Kick Accuracy
53
Swerve
63
Header
75
Jump
65
Technique
73
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Michel |
|---|---|
| ID | 38124 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Alm Rojo/Blanco |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 16 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
