62 Michel PES 2010
| Name | Michel |
|---|---|
| Full Name | Míchel |
| ID | 40426 |
| Nationality | Spain |
| Club | Valencia C.F. |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 30 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
45
Defence
69
Body Balance
74
Stamina
74
Top Speed
74
Acceleration
73
Response
76
Agility
76
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
72
Shot Power
66
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
66
Swerve
64
Header
67
Jump
80
Technique
74
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Michel |
|---|---|
| Full Name | Míchel |
| ID | 40426 |
| Nationality | Spain |
| Club | Valencia C.F. |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 30 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
