74 Miguel PES 2008
| Name | Miguel |
|---|---|
| ID | 33203 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Zaragoza |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 91kg |
| Shirt Number | 13 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
75
Defence
87
Body Balance
64
Stamina
61
Top Speed
63
Acceleration
79
Response
63
Agility
53
Dribble Accuracy
53
Dribble Speed
49
Short Pass Accuracy
53
Short Pass Speed
52
Long Pass Accuracy
55
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
80
Shot Power
44
Shot Technique
43
Free Kick Accuracy
44
Swerve
45
Header
72
Jump
40
Technique
50
Aggression
65
Mentality
76
GK Skills
60
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Miguel |
|---|---|
| ID | 33203 |
| Nationality | Spain |
| Club | Real Zaragoza |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 91kg |
| Shirt Number | 13 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
