65 Mikami PES 2008
| Name | Mikami |
|---|---|
| Full Name | Kazuyoshi Miura |
| ID | 65832 |
| Real ID | 296 |
| Nationality | Japan |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 40 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
42
Defence
73
Body Balance
69
Stamina
66
Top Speed
75
Acceleration
75
Response
76
Agility
78
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
75
Shot Power
75
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
74
Swerve
74
Header
70
Jump
80
Technique
75
Aggression
85
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
| Name | Mikami |
|---|---|
| Full Name | Kazuyoshi Miura |
| ID | 65832 |
| Real ID | 296 |
| Nationality | Japan |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 40 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
