78 Mikinoric (Misimović) PES 2010
| Name | Mikinoric |
|---|---|
| Real Name | Misimović |
| Full Name | Zvjezdan Misimović |
| ID | 71171 |
| Real ID | 5635 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 79kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
82
Attack
35
Defence
76
Body Balance
73
Stamina
74
Top Speed
75
Acceleration
72
Response
76
Agility
86
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
87
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
76
Long Pass Speed
78
Shot Accuracy
80
Shot Power
76
Shot Technique
82
Free Kick Accuracy
84
Swerve
69
Header
70
Jump
87
Technique
72
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition
Skills
- S02 Passer
- S06 Outside Curve
- P03 Classic N10
- Tactical Dribbling
- Shooting from Distance
- Centre
| Name | Mikinoric |
|---|---|
| Real Name | Misimović |
| Full Name | Zvjezdan Misimović |
| ID | 71171 |
| Real ID | 5635 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 79kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
