72 Mikrav PES 2009
| Name | Mikrav |
|---|---|
| Full Name | Zhivko Milanov |
| ID | 101874 |
| Real ID | 36338 |
| Nationality | Bulgaria |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bulgaria |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 71kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
63
Defence
73
Body Balance
82
Stamina
77
Top Speed
75
Acceleration
70
Response
77
Agility
72
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
73
Shot Power
61
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
62
Swerve
67
Header
77
Jump
72
Technique
64
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Mikrav |
|---|---|
| Full Name | Zhivko Milanov |
| ID | 101874 |
| Real ID | 36338 |
| Nationality | Bulgaria |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bulgaria |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 71kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
