65 Miku PES 2010
| Name | Miku |
|---|---|
| Full Name | Miku |
| ID | 39720 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Get Azul |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
33
Defence
82
Body Balance
74
Stamina
73
Top Speed
72
Acceleration
76
Response
66
Agility
71
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
77
Shot Power
71
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
55
Swerve
82
Header
74
Jump
66
Technique
73
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Miku |
|---|---|
| Full Name | Miku |
| ID | 39720 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Get Azul |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 19 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
