96 Mil Landelef PES 2008
| Name | Mil Landelef |
|---|---|
| ID | 67878 |
| Real ID | 2342 |
| Nationality | Denmark |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 19 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
88
Attack
52
Defence
83
Body Balance
84
Stamina
83
Top Speed
90
Acceleration
85
Response
83
Agility
96
Dribble Accuracy
86
Dribble Speed
95
Short Pass Accuracy
86
Short Pass Speed
89
Long Pass Accuracy
87
Long Pass Speed
87
Shot Accuracy
85
Shot Power
86
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
84
Swerve
76
Header
75
Jump
93
Technique
79
Aggression
80
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Playmaking
| Name | Mil Landelef |
|---|---|
| ID | 67878 |
| Real ID | 2342 |
| Nationality | Denmark |
| Club | Masterleague Hide1 |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 19 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
