63 Minchenkov PES 2010
| Name | Minchenkov |
|---|---|
| ID | 39383 |
| Nationality | Russia |
| Club | Lokomotiv Moscow |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 45 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
34
Defence
75
Body Balance
76
Stamina
78
Top Speed
76
Acceleration
76
Response
71
Agility
75
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
73
Shot Power
68
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
58
Swerve
67
Header
76
Jump
75
Technique
75
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Minchenkov |
|---|---|
| ID | 39383 |
| Nationality | Russia |
| Club | Lokomotiv Moscow |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 45 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
