81 Mirakenic PES 2009
| Name | Mirakenic |
|---|---|
| ID | 66793 |
| Real ID | 1257 |
| Nationality | Montenegro |
| Club | England |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 869 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
90
Attack
45
Defence
74
Body Balance
73
Stamina
80
Top Speed
84
Acceleration
86
Response
80
Agility
84
Dribble Accuracy
81
Dribble Speed
82
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
91
Shot Accuracy
78
Shot Power
86
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
81
Swerve
75
Header
74
Jump
87
Technique
80
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
81
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
- 1-on-1 Scoring
- Post Player
- Outside of the Boot
| Name | Mirakenic |
|---|---|
| ID | 66793 |
| Real ID | 1257 |
| Nationality | Montenegro |
| Club | England |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 869 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
