82 Mironevic PES 2008
| Name | Mironevic |
|---|---|
| ID | 66792 |
| Real ID | 1256 |
| Nationality | Serbia And Montenegro |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 186cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 4 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
86
Attack
36
Defence
86
Body Balance
77
Stamina
77
Top Speed
73
Acceleration
77
Response
75
Agility
78
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
82
Shot Accuracy
84
Shot Power
85
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
58
Swerve
88
Header
79
Jump
84
Technique
78
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
- Post Player
- Centre
| Name | Mironevic |
|---|---|
| ID | 66792 |
| Real ID | 1256 |
| Nationality | Serbia And Montenegro |
| Club | Masterleague Hide3 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 186cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 4 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
