64 Missiroli PES 2008
| Name | Missiroli |
|---|---|
| ID | 9331 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 34 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
45
Defence
67
Body Balance
79
Stamina
73
Top Speed
81
Acceleration
69
Response
82
Agility
77
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
68
Shot Accuracy
72
Shot Power
67
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
67
Swerve
67
Header
74
Jump
79
Technique
70
Aggression
61
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Missiroli |
|---|---|
| ID | 9331 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 34 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players