70 Mitchell PES 2010
| Name | Mitchell |
|---|---|
| ID | 50007 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
66
Defence
75
Body Balance
76
Stamina
78
Top Speed
73
Acceleration
73
Response
83
Agility
76
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
75
Shot Power
62
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
65
Swerve
73
Header
65
Jump
75
Technique
84
Aggression
78
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
5
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | Mitchell |
|---|---|
| ID | 50007 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 70kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players