77 Miucal PES 2009
| Name | Miucal |
|---|---|
| ID | 71258 |
| Real ID | 5722 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
42
Defence
76
Body Balance
78
Stamina
76
Top Speed
79
Acceleration
85
Response
76
Agility
78
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
87
Shot Accuracy
79
Shot Power
83
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
73
Swerve
77
Header
73
Jump
82
Technique
80
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
85
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Reaction
- 1-on-1 Scoring
- Side
| Name | Miucal |
|---|---|
| ID | 71258 |
| Real ID | 5722 |
| Nationality | Slovakia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Slovakia |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 78kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
