74 Modesto PES 2010
| Name | Modesto |
|---|---|
| Full Name | François Modesto |
| ID | 8558 |
| Nationality | France |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 4 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
55
Attack
78
Defence
75
Body Balance
80
Stamina
76
Top Speed
78
Acceleration
80
Response
80
Agility
75
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
75
Shot Power
68
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
70
Swerve
72
Header
79
Jump
72
Technique
64
Aggression
77
Mentality
50
GK Skills
79
Team Work
6
Condition
Skills
| Name | Modesto |
|---|---|
| Full Name | François Modesto |
| ID | 8558 |
| Nationality | France |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 4 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
