62 Mogran Kharik PES 2009
| Name | Mogran Kharik |
|---|---|
| ID | 99124 |
| Real ID | 33588 |
| Nationality | UAE |
| Club | Free Agent |
| National Team | UAE |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 74kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
59
Attack
65
Defence
71
Body Balance
69
Stamina
72
Top Speed
75
Acceleration
68
Response
70
Agility
68
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
75
Shot Power
58
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
53
Swerve
64
Header
72
Jump
69
Technique
65
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Mogran Kharik |
|---|---|
| ID | 99124 |
| Real ID | 33588 |
| Nationality | UAE |
| Club | Free Agent |
| National Team | UAE |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 74kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
