59 Mohit Qassis PES 2010
| Name | Mohit Qassis |
|---|---|
| ID | 95993 |
| Real ID | 30457 |
| Nationality | UAE |
| Club | Free Agent |
| National Team | UAE |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 69kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
54
Attack
71
Defence
72
Body Balance
76
Stamina
74
Top Speed
74
Acceleration
72
Response
77
Agility
67
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
75
Shot Power
54
Shot Technique
54
Free Kick Accuracy
53
Swerve
70
Header
75
Jump
69
Technique
66
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Mohit Qassis |
|---|---|
| ID | 95993 |
| Real ID | 30457 |
| Nationality | UAE |
| Club | Free Agent |
| National Team | UAE |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 176cm |
| Weight | 69kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
