73 Molinaro PES 2008
| Name | Molinaro |
|---|---|
| ID | 33113 |
| Nationality | Italy |
| Club | Juventus |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 28 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
62
Defence
74
Body Balance
80
Stamina
85
Top Speed
75
Acceleration
72
Response
74
Agility
74
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
78
Shot Power
64
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
69
Swerve
67
Header
73
Jump
74
Technique
73
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Molinaro |
|---|---|
| ID | 33113 |
| Nationality | Italy |
| Club | Juventus |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 28 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
