73 Mollo PES 2010
| Name | Mollo |
|---|---|
| Full Name | Yohan Mollo |
| ID | 38620 |
| Nationality | France |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 26 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
53
Defence
68
Body Balance
79
Stamina
78
Top Speed
80
Acceleration
77
Response
80
Agility
84
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
72
Shot Power
80
Shot Technique
80
Free Kick Accuracy
75
Swerve
66
Header
70
Jump
84
Technique
75
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
4
Condition
Skills
- Tactical Dribbling
| Name | Mollo |
|---|---|
| Full Name | Yohan Mollo |
| ID | 38620 |
| Nationality | France |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 26 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
