63 Mongongu PES 2010
| Name | Mongongu |
|---|---|
| Full Name | Cédric Mongongu |
| ID | 35031 |
| Nationality | France |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
58
Attack
65
Defence
85
Body Balance
76
Stamina
82
Top Speed
70
Acceleration
68
Response
68
Agility
69
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
76
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
60
Swerve
68
Header
78
Jump
70
Technique
66
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Mongongu |
|---|---|
| Full Name | Cédric Mongongu |
| ID | 35031 |
| Nationality | France |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 2 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
