82 Montenegro PES 2010
| Name | Montenegro |
|---|---|
| Full Name | Daniel Montenegro |
| ID | 7054 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 76kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
54
Defence
74
Body Balance
78
Stamina
81
Top Speed
82
Acceleration
74
Response
86
Agility
83
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
83
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
78
Shot Accuracy
86
Shot Power
81
Shot Technique
82
Free Kick Accuracy
82
Swerve
67
Header
74
Jump
84
Technique
76
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
5
Condition
Skills
- S01 Reaction
- S02 Passer
- Centre
| Name | Montenegro |
|---|---|
| Full Name | Daniel Montenegro |
| ID | 7054 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 76kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players