70 Montervino PES 2008
| Name | Montervino |
|---|---|
| ID | 36674 |
| Nationality | Italy |
| Club | Napoli |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 4 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
68
Defence
74
Body Balance
76
Stamina
87
Top Speed
74
Acceleration
75
Response
75
Agility
74
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
76
Shot Power
64
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
63
Swerve
75
Header
75
Jump
75
Technique
68
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Marking
- Long Throw
| Name | Montervino |
|---|---|
| ID | 36674 |
| Nationality | Italy |
| Club | Napoli |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 4 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
