74 Monzon PES 2010
| Name | Monzon |
|---|---|
| Full Name | Luciano Fabián Monzón |
| ID | 37509 |
| Nationality | Argentina |
| Club | C.A. Boca Juniors |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 179cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
60
Defence
75
Body Balance
83
Stamina
78
Top Speed
78
Acceleration
70
Response
76
Agility
76
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
88
Shot Power
58
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
61
Swerve
65
Header
76
Jump
75
Technique
69
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition
Skills
- Shooting from Distance
| Name | Monzon |
|---|---|
| Full Name | Luciano Fabián Monzón |
| ID | 37509 |
| Nationality | Argentina |
| Club | C.A. Boca Juniors |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 179cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 18 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
